شعار سال
سرویس: تشکلها
زمان مخابره: ۱۳۹۵/۸/۳|۱۳:۵۱
شناسه خبر: 2062
لایحه اصلاح قانون تعاون یک فاجعه به شمار می‌رود
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی لایحه اصلاحیه قانون تعاونی را فاجعه‌بار برای اقتصاد کشور دانست و گفت: اتاق تعاون ایران پیشنهادات صریح خود را در نامه‌ای به کمیسیون تلفیق مجلس ارسال کند.
خسته بند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، حسن خسته‌بند در جریان نشست با اعضای هیات رئیسه اتاق ایران، پیرامون بررسی آسیب‌های لایحه جدید اصلاحیه قانون تعاون که مرداد ماه امسال در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد، اظهار داشت: در نشستی که با حضور مقام معظم رهبری برگزار شد ایشان بر لزوم افزایش سهم تعاون در اقتصاد ملی به 25 درصد تاکید داشتند و در این باره ایشان تاکید جدی کردند که بخش تعاون توسعه پیدا کند.

وی افزود: هم اکنون 15 سال از آن نشست می‌گذرد، اما سهم تعاون به کمتر از میزان پیش‌بینی شده هم نرسیده است و در این باره از اتاق تعاون ایران انتظار داریم که همانند این جلسه موانع و مشکلات را به طور مستمر دنبال کنند و این آمادگی هم از سوی مجلس برای همکاری وجود دارد.

خسته‌بند از وجود روحیه کمک و دلسوزی به مجلس برای حل مشکلات تعاون خبر داد و گفت: نمایندگان مجلس معتقد به تعاون هستند و در این باره از هیچ کمکی دریغ نخواهند کرد چرا که یکی از مطالبات جدی حضرت آقا هم توسعه بخش تعاون است.

وی افزود: باید لیستی از قوانینی که در برنامه پنجم توسعه اجرایی نشده‌اند را آماده‌سازی کنیم و مجلس را در جریان جزئیات آن به طور دقیق قرار دهیم و در این باره پیشنهاد داریم که راه‌کارهای جدی تعاونی‌ها برای توسعه بخش در قالب نامه‌ای به کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور ارسال شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: اتاق‌های تعاون استانی نیز باید به طور فعال برای پیگیری مطالبات بخش ورود کنند و کمک کنند تا بیشترین منافع نصیب این بخش شود تا مسیر توسعه متوقف نشود.

وی با بیان اینکه لایحه اصلاحیه دولت برای بخش تعاونی یک فاجعه به شمار می‌رود گفت: آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هایی که دولت در این اصلاحیه پیش‌بینی کرده یعنی به دنبال عدم اجرای قانون است.

...
http://iccnews.ir/p=2062
سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیکی
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده