شعار سال
کد خبر: 8712
زمان مخابره: ۱۳۹۵/۱۰/۲۰|۱۵:۲۱
عکاس:

نشست مشترک هیات رئیسه اتاق تعاون گیلان و اتاق تعاون ایران

نشست مشترک هیات رئیسه اتاق تعاون استان گیلان با رئیس اتاق تعاون ایران و معاونین و مشاورین وی در محل اتاق تعاون ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، نشست مشترک هیات رئیسه اتاق تعاون استان گیلان با رئیس اتاق تعاون ایران و معاونین وی پیرامون بررسی چالش ها و مشکلات اتاق تعاون استان برگزار شد.

محمد مهدی تیموری معاون امور استان ها و اتحادیه های اتاق تعاون ایران در آغاز این نشست به اشاره به پتانسیل استان گیلان ابراز داشت:  با توجه به مرزهای مشترک این استان با کشورهای حاشیه خزر و آذربایجان توقع بسیار بالایی از اتاق تعاون استان وجود دارد. وی ادامه داد: با شناخت ظرفیت های سایر استان ها تعامل و همکاری میان استان ها می توان اتاق ها را فعال تر از گذشته دید.

در ادامه رئیس اتاق تعاون استان گیلان، مشکلات تعاون در این استان را در چند محور بیان کرد، محمدی پیگیری اتاق تعاون مرکز در خصوص صدور کارت بازرگانی برای شرکت های غیر تعاونی و تعاونی های منطقه آزاد انزلی،  انتخاب هیات داوری توسط اتاق تعاون استان، ایجاد نمایندگی های اتاق تعاون استان در تمام شهرستان ها همچنین شرکت و عضویت در کارگروههای مناطق آزاد را خواستار شد.

همچنین حسینی یکی از اعضای هیات رئیسه اتاق تعاون استان گیلان با اشاره به مشکلاتی که اتاق اصناف برای تعاون ایجاد می کند، گفت: در صورتی که پروانه کسب از طریق اتاق های تعاون صادر شود، چالش کمتری با اتاق اصناف ایجاد می شود که لازم است که مسئولان اتاق تعاون ایران با استناد به تبصره 5 ماده 27 قانون نظام صنفی که گفته می شود بخش تعاون تابع قانون خاص خود است نسبت به رفع این مشکل اقدام لازم را به عمل آورند.

در ادامه  انوش خوشحال یکی دیگر از اعضای هیات رئیسه و دبیر اتاق تعاون گیلان، در خصوص واگذاری تصدی‌گری ها خواستار اعمال صددرصدی موضوع بند ج ماده 124  قانون برنامه پنجم توسعه شده و تقاضای واگذاری کلیه امور تصدی گری با منابع مالی تعریف شده به اتاق تعاون استان گیلان شد وی همچنین با اشاره به عدم دعوت نماینده بخش تعاون در کمیسیون های بدوی و تجدید نظر اداره کل  تامین اجتماعی و نیز درهیات های بدوی و تجدید نظر سازمان امور مالیاتی در استان،  خواستار پیگیری اتاق تعاون مرکز شد.

لازم به اشاره است با توجه به ادغام اتحادیه حصیربافی و صنایع دستی در استان، خانم ابراهیمی مدیر عامل این اتحادیه خواستار صدور مجوزهای صنایع دستی توسط اتاق  و بهره گیری از تسهیلات صندوق کارآفرینی شد.

بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران، با استماع نظرات و پیشنهادات و موارد مطرح شده اعضای هیات رئیسه اتاق تعاون گیلان، اظهار داشت: بحث مالیات بر ارزش افزوده مشکل اصلی بخش تعاون است، اما طی جلساتی که رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شده است قرار بر تشکیل دو کارگروه در خصوص شد و به گفته تقوی نژاد طی یکماه این کارگروه ها، راهکاری را تدبیر کرده و نتایج مشخص شود. عبداللهی یادآور شد: از هفته قبل کارگروه ها کار را شروع کرده اند و ظرف دو ماه آینده خبرهای خوبی در این خصوص اعلام می کنیم.

رئیس اتاق تعاون ایران با ذکر این نکته که "نگذارید کرسی که در استان از آن تعاون است، خالی بماند"، خاطر نشان کرد: عدم دعوت بخش تعاون در کمیسیون ها را پیگیری می کنیم. وی افزود: جلساتی در خصوص دخالت‌های اصناف در بخش تعاون با رئیس اتاق اصناف برگزار شده و رئیس اتاق اصناف قول داده است که تا هفته آینده این مشکل حل شود.

 

...
دریافت تمام تصاویر http://iccnews.ir/p=8712

ارسال نظر

نام
پست الکترونیکی
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده